בית דירוגים דירוג אוניברסיטאות עולמי QS 2020

דירוג אוניברסיטאות עולמי QS 2020

חברת QS Quacquarelli Symonds הבריטית פרסמה את המהדורה השבע-עשרה של דירוג האוניברסיטאות העולמי QS - המקור הפופולרי ביותר בעולם למידע השוואתי על איכות החינוך באוניברסיטאות פופולריות בעולם.

בעת עריכת הדירוג משתמשים בקריטריונים הבאים:

  1. עד כמה המוניטין האקדמי של אוניברסיטה מסוימת גבוה?
  2. מה המוניטין של האוניברסיטה בקרב מעסיקים.
  3. האם מדד הציטוטים גבוה (כאן לוקחים בחשבון פרסומים מדעיים).
  4. יחס הלומדים והמחנכים.
  5. האם ישנם סטודנטים רבים ממדינות אחרות באוניברסיטה?
  6. מספר עובדים בינלאומיים.

אנו נספר לכם על עשרת הזוכים המובילים, וכן איזו מהאוניברסיטאות הרוסיות הפכה לטובה ביותר באוניברסיטאות המובילות בשנת 2020.

10. אוניברסיטת קולג 'בלונדון

אוניברסיטת קולג 'בלונדוןמיום הקמתה (11 בפברואר 1826) והראשון באנגליה, אוניברסיטת קולג 'בלונדון החלה לקבל אנשים, ללא קשר למעמדם החברתי ולדעותיהם הדתיות, שהיו שונים ממתחרותיה העיקריות - קיימברידג' ואוקספורד. כיום לומדים ב- UCL 18 אלף סטודנטים מבריטניה ומ -150 מדינות העולם.

האוניברסיטה מציעה מעל 675 תוכניות לתואר שני, מחקר והוראה. על חשבון בוגריו ופרופסוריו קיימים 29 פרסי נובל, מתוכם יותר ממחצית עבור תגליות בתחום הרפואה.

עובדה מעניינת: המומיה של מייסד רוחני, אם לא מעשי, של האוניברסיטה, ירמיהו בנתם, שוכנת בארגז זכוכית בבניין הראשי של UCL. הפילוסוף עצמו הוריש את גופו למקדש המדע והשאיר פקודות לאחסונו. באירועים חגיגיים הוא אף משתתף בישיבות המועצה האקדמית, במקרה זה הם כותבים בפרוטוקול: "מר בנתם נכח, אך לא הצביע."

9. אוניברסיטת שיקגו

אוניברסיטת שיקגואחת האוניברסיטאות המובילות בחו"ל לשנת 2020 זכתה למוניטין מכובד בבתי הספר המקצועיים שלה, כולל בית הספר לרפואה פריצקר, בית הספר לעסקים בות 'ובית הספר למחקר מדיניות ציבורית בהריס.

כיום לומדים באוניברסיטת שיקגו כ -16 אלף סטודנטים, שרבע מהם זרים.

עובדה מעניינת: ישנו פסל מאת הנרי מילר בשם אנרגיה גרעינית בקמפוס. הוא נוצר לכבוד יום השנה ה 25 לתגובת השרשרת הגרעינית הראשונה הנשלטת בעולם. עבודה זו הובילה בסופו של דבר ליצירת פצצת האטום.

8. אימפריאל קולג 'בלונדון

אימפריאל קולג 'בלונדוןארבעת העמודים שעליהם ניצבת אוניברסיטה זו הם מדע, עסקים, רפואה והנדסה. הלמידה בו קשורה קשר הדוק למחקר, שמעמיד את התלמידים בפני בעיות אמיתיות ללא תשובות פשוטות.

וההתמקדות ביישום מעשי של מחקר - במיוחד בפתרון בעיות גלובליות - וברמה הגבוהה של שיתוף פעולה בין-תחומי הופכות את החינוך בכיל ליעיל ביותר.

עובדה מעניינת: בבית הספר לרפואה של אימפריאל קולג 'בלונדון יש את האוסף הגדול בעולם של מוח אנושי - 296 איברים. הם משמשים חומר לחקר מחלת פרקינסון וטרשת נפוצה. כולם נתרמו בהתנדבות.

7. אוניברסיטת קיימברידג '

אוניברסיטת קיימברידג 'ספרייה ענקית, המכילה למעלה מ -15 מיליון ספרים, התחייבות לפעילויות חוץ-לימודיות ולספורט (ו -80 ענפי ספורט עוסקים כאן) סיפקו את תהילת קיימברידג 'לא רק כמקדש מדעי, אלא גם כמקום להתפתחות אישית מסביב.

כמעט בכל הקריטריונים, למעט מדד הציטוטים (69.2 נקודות) ומספר הסטודנטים הזרים (97.4), קיבלה האוניברסיטה ציון של 100 נקודות.

עובדה מעניינת: אוניברסיטת קיימברידג 'אינה בניין מונוליטי אחד, ולכן התושבים המקומיים לא הופתעו זמן רב משאלת המבקרים היכן נמצאת האוניברסיטה. אוניברסיטה זו כוללת 31 מכללות אוטונומיות המופצות ברחבי העיר.

6. בית הספר הטכני הגבוה לשוויץ בציריך

בית הספר הטכני הגבוה בשוויץ ציריךהשילוב המוצלח של השקפת עולם קוסמופוליטית עם שורשים לאומיים הפך את המוסד הזה לאחד מכוחות המניע של התיעוש בשוויץ: הוא הביא את הידע הדרוש למדינה, הכשיר טכנאים וסייע ביצירת תשתית לאומית מהפכנית.

ב- ETHZ המודרני 16 פקולטות המציעות השכלה אקדמית ומחקר בנושאים החל ממדעי ההנדסה והבנייה וכלה בכימיה ופיזיקה.

עובדה מעניינת: 2 זוכי פרס פריצקר, 21 חתני פרס נובל (כולל אלברט איינשטיין) וחתן פרס טורינג אחד הגיחו מחומותיו של אחד ממוסדות החינוך הוותיקים והיוקרתיים באירופה.

5. אוניברסיטת אוקספורד

אוניברסיטת אוקספורדבין כותלי האוניברסיטה הוותיקה ביותר בעולם דובר האנגלית (נוסדה בשנת 1117) לומדים כ -22 אלף סטודנטים, מתוכם 40% זרים. וזה לא מפתיע, כי אוקספורד היא סמל של יוקרה ומעין מכה לנוער הזהב מכל רחבי העולם.

כאן נעשות ההיכרות הדרושה עם נציגי האליטה ונרכש ידע מקיף בפוליטיקה, כלכלה, פילוסופיה ודיסציפלינות פופולריות אחרות.

תשומת לב רבה באוקספורד מוקדשת לא רק להתפתחות נפשית, אלא גם להתפתחות גופנית. הספורט היוקרתי ביותר כאן הוא חתירה בשמיניות. גם טניס, סקווש, קריקט וכדורגל פופולריים.

עובדה מעניינת: על פי האמנה משנת 1610, כל ספר, כתב עת או פרסום אחר שפורסם בבריטניה חייב להיות מלווה בעותק שנשלח לספריית אוקספורד. הודות לכך, 4000-5000 מהדורות חדשות מתווספות לספריה מדי שבוע.

4. המכון הטכנולוגי של קליפורניה

המכון הטכנולוגי של קליפורניהההתמחות של אוניברסיטה זו, כשמה כן היא, היא מדעים מדויקים והנדסה. אפילו הקמע נבחר כראוי - בונה, כי בטבע בונים בונים סכרים והם מהנדסים כאלה מטבעם.

KTI מנהלת גם את מעבדת ההנעה סילונית, שהיא חלק מנאס"א. בין כתלי המעבדה הזו נוצרות רבות מהחלליות הרובוטיות של נאס"א.

עובדה מעניינת: אלברט איינשטיין היה פרופסור אורח במכון הטכנולוגי של קליפורניה במשך שלושה סמסטרי חורף - 1931, 1932 ו- 1933.

3. אוניברסיטת הרווארד

אוניברסיטת הרוורדבקש מאנשים למנות את האוניברסיטה האמריקאית הטובה ביותר ללא היסוס, ורובם כנראה יחשבו על הרווארד תחילה. מוסד חינוך זה, הממוקם ליד בוסטון, הוא האוניברסיטה הוותיקה ביותר בארצות הברית ומדורג בעקביות כאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה הטובים בעולם.

הקלישאה שהליכה לאוניברסיטת הרווארד היא תהליך קשה להפליא היא ממש נכונה. מכל האנשים שהולכים להרווארד מדי שנה, רק 6% הם סטודנטים. אולי הם צריכים לנסות לקנות כרטיס לוטו בזמן שהמזל בצד שלהם!

עובדה מעניינת: פקידי הרווארד ניסו פעמיים לאסור כדורגל בגלל החשש שמדובר בספורט אלים ומסוכן מדי. עם זאת, למרות המאמצים הללו, לחץ מצד בוגרים וסטודנטים אילץ אותם לקבל את הספורט. אצטדיון הכדורגל הבטון הראשון של הרווארד הוקם בשנת 1903.

2. אוניברסיטת סטנפורד

אוניברסיטת סטנפורדהאוניברסיטה השנייה הטובה בעולם לשנת 2020 ממוקמת בלב עמק הסיליקון, עם בוגרים רבים המצטרפים לגוגל, היולט-פקרד ותאגידי טק מובילים אחרים מיד לאחר סיום הלימודים. זה הופך אותה לאחת האוניברסיטאות הטובות ביותר בהשמת עבודה.

בהתחשב בהתמקדותו של סטנפורד בטיפוח מנהיגות בתלמידיו, אין זה מפתיע שרשימת הבוגרים שלה כוללת שני ראשי ממשלת יפן לשעבר, נשיא ארה"ב לשעבר, הרברט הובר, ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק, נסיך הכתר של בלגיה, ונשיא הרפובליקה של האיים המלדיביים מוחמד וואהיד חסן.

עובדה מעניינת: עד 1930 כל לימודי סטנפורד היו בחינם. כעת עלות ההדרכה היא כ- 50,000 $ לשנה.

1. המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס

המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס נבחר לאוניברסיטה הטובה בעולם 2020על פי QS Quacquarelli Symonds, האוניברסיטה הטובה ביותר בשנת 2020 מאומנת כיום על ידי מעל 11 אלף סטודנטים וסטודנטים לתארים מתקדמים (כולל אלה מרוסיה), וכ -1,000 מורים עוזרים להם לכרסם את גרניט המדע.

MIT ידועה ברקע המדעי והטכני המצוין שלה ובמחקר בתחומים רבים, כולל ביולוגיה, רפואה, פיזיקה, כימיה, רובוטיקה ומדעים אחרים. המעבדות ומרכזי המחקר הרבים שבה כוללים כור מחקר גרעיני, מרכז מחשוב, מצפי תצוגה גיאופיזיים ואסטרופיזיים, מרכז לחקר חלל, מעבדת בינה מלאכותית ומרכז מחקר בינלאומי.

בנוסף, מאז מלחמת העולם השנייה הקיים המכון קשר הדוק עם לקוחות צבאיים ותאגידים המממנים מחקר צבאי. נכון לעכשיו, MIT הוא מבנה המחקר הגדול בעולם (בין אלה שאינם קשורים למבנים מסחריים) מבחינת היקף ההזמנות השנתי למחקר צבאי.

עובדה מהנה: טוני סטארק המפורסם מ"הנוקמים "היה בוגר MIT, אם כי לדבריו סיים את המכון בהצטיינות, בעוד שהמוסד אינו מעניק" הצטיינות ".

האוניברסיטה הרוסית הטובה ביותר בשנת 2020 - אוניברסיטת לומונוסוב מוסקבה (MSU)

האוניברסיטה הרוסית הטובה ביותר בשנת 2020 - אוניברסיטת מוסקבהאחד המוסדות להשכלה גבוהה הוותיקים ביותר, ואולי, היוקרתי ביותר בארצנו, הפך למיטב נציגי רוסיה ברשימת דירוג האוניברסיטאות העולמיות של QS 2021. כ- 47 אלף סטודנטים לומדים בו, ו 4000 סטודנטים זרים נרשמים מדי שנה.

MSU נמצאת בקו 74 וזו התוצאה הטובה ביותר בכל ההיסטוריה של הדירוג, שנערכה מאז 2004. לטענת מחברי הדירוג, תוצאה כה טובה הושגה בשל המוניטין המוגבר של אוניברסיטת מוסקבה בקהילה האקדמית העולמית.

האוניברסיטה הטובה ביותר ברוסיה קיבלה ציונים גבוהים ממומחי QS Quacquarelli Symonds בארבעה מתוך שישה קריטריונים בבת אחת.

  1. המוניטין האקדמי של אוניברסיטת מוסקבה קיבל 77 נקודות.
  2. מוניטין אצל מעסיקים - 82 נקודות.
  3. סטודנטים זרים - 76 נקודות.
  4. מספר הסטודנטים בפקולטות הוא 99 נקודות.

עובדה סקרנית: השעון הגדול ביותר ברוסיה מותקן על הבניין הראשי של אוניברסיטת מוסקבה, וקוטר החוגה שלו הוא 9 מטרים, גדול יותר מזה של הפעמונים בכיכר האדומה.

השאר תגובה

הזן את התגובה שלך
אנא הכנס את שמך

itop-iw.polrestrojakpus.com

טֶכנִיקָה

ספּוֹרט

טֶבַע